Ksiądz Mariusz Pałgan, kapelan Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła w Drzewicy, został uhonorowany tytułem „Człowiek o Godnym Sercu”. Wyróżnienie to wręczono podczas V Diecezjalnych Obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Opocznie.
Tytuł „Człowiek o Godnym Sercu” jest przyznawany osobom, które w sposób szczególny wyróżniają się wrażliwością na krzywdę drugiego człowieka, empatią oraz zaangażowaniem w działalność charytatywną i społeczną. Stowarzyszeniem zgłaszającym kandydaturę księdza do otrzymania tytułu było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Drzewicy. Oprócz księdza Mariusza tytuł otrzymali: Sylwia Skoczylas, Maria Jesionek, Daniel Węglarski, Magdalena Jadczyk, Renata Bielas, Halina Szmigiel, Magdalena Zapalacz.
V Diecezjalne Obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Opocznie miały niezwykle podniosły, a zarazem ciepły charakter. Mszę Świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża w Opocznie celebrował biskup Marek Solarczyk, podkreślając w swoim kazaniu jak ważna jest pomoc osobom chorym i potrzebującym.
Po oficjalnej części i wręczeniu odznaczeń, uczestnicy wzięli udział w programie artystycznym przygotowanym przez podopiecznych lokalnych warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej. Spotkanie zakończył występ artystyczny Nowatora - Pawła Lipskiego pochodzącego z Opoczna. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Opocznie.
Sukces ks. Mariusza Pałgana to ogromna duma dla całej społeczności Drzewicy oraz dowód na to, jak wielką siłę ma niesienie bezinteresownej pomocy. Gratulacje płynące od członków Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz mieszkańców regionu potwierdzają, że nagroda trafiła w ręce osoby o prawdziwie „godnym sercu”.






















