23. Wielka Gala Integracji

Za nami 23. Wielka Gala Integracji. To doroczne spotkanie Przyjaciół Integracji było szczególne, ponieważ odbywało się nieco ponad miesiąc od śmierci Piotra Pawłowskiego, założyciela i prezesa Integracji, organizatora Wielkiej Gali.

Tegoroczną Galę poprowadzili Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter związany z Telewizją Polską, oraz Olga Bończyk, aktorka i wokalistka, która od lat angażuje się w liczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Gala nie mogła się więc obejść bez wspomnienia Piotra Pawłowskiego jako osoby publicznej działającej na rzecz niepełnosprawnych.

Podczas Gali wręczono także tradycyjne Medale Przyjaciel Integracji. Z rąk Ewy Pawłowskiej, nowej prezes Integracji; odebrali je Janina Graban i Michał Walewski, jego wieloletni asystenci. Przyznano nagrody za dostępność portali oraz aplikacji.

Wielka Gala Integracji nie mogła obyć się bez występów artystycznych.

Do świata muzyki przenieśli gości: Vlodi Tafel – zawodowy muzyk-instrumentalista, jedyny na świecie perkusista tej klasy grający bez nogi, oraz Roman Roczeń – niewidomy pieśniarz i gitarzysta, który podczas Gali pięknym utworem pożegnał swojego przyjaciela, Piotra Pawłowskiego.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był Janusz Radek, którego dyskografię tworzą m.in. mroczna, debiutancka „Królowa Nocy”, poetycka „Serwus Madonna”, na której większość piosenek pochodzi z repertuaru artystów Piwnicy pod Baranami, czy wysmakowane i łagodne „Popołudniowe przejażdżki”.

W drodze na Wielką Galę Integracji zwiedziliśmy Stadion Narodowy oraz Świątynie Bożego Miłosierdzia.

Comments are closed.