Brązowy Krzyż Zasługi dla Włodzimierza Pomykały

Prezes koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Drzewicy doceniony przez Prezydenta RP

Dwa lata temu Włodzimierz Pomykała, szef drzewickiego koła PSD, otrzymał Kryształowego Kolibra – prestiżową nagrodę przyznawaną instytucjom medycznym, organizacjom i osobom zasłużonym dla środowiska cukrzyków. Znalazł się w gronie działaczy, którzy wywarli znaczny wpływ na rozwój opieki diabetologicznej w Polsce i pomoc pokrzywdzonym przez los.

W tym roku nadzwyczajna działalność społeczna i organizacyjna Włodzimierza Pomykały została doceniona przez Prezydenta RP. Na wniosek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Bydgoszczy Bronisław Komorowski nadał drzewiczaninowi brązowy Krzyż Zasługi – cywilne odznaczenie państwowe przyznawane za zasługi dla państwa lub obywateli, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną. Postanowienie wydał 12 września.

Akt wręczenia odznaki miał miejsce 16 listopada w Kielcach, podczas ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Ceremonia odbyła się w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Włodzimierz Pomykała odebrał Brązowy Krzyż Zasługi z rąk wicewojewody świętokrzyskiego Grzegorza Dziubka. Od parlamentarzystów, samorządowców, lekarzy i przyjaciół ze stowarzyszenia otrzymał wiele gratulacji.

– Chcę podkreślić, że to odznaczenie traktuję jako wielkie wyróżnienie wszystkich społeczników działających w naszym kole – powiedział nam po uroczystości.

Dodajmy, że drzewickie koło PSD funkcjonuje nieprzerwanie od 1990 roku. Od początku na jego czele stoi Włodzimierz Pomykała.

Obecnie społecznicy przygotowują miejsko – powiatowe obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Doroczne spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 grudnia i zostanie połączone z badaniami okulistycznymi.

22.11.2013 r.

Brak możliwości dodawania komentarzy.